Nikodémova noc

Nikodémova noc je hodinová adorace, která slouží k zastavení se u eucharistického Krista.
Adorace probíhá v kostele sv. Bartoloměje 1x za měsíc od 21 do 22 hodiny a konktrétní datum bude vždy oznámeno v ohláškách. První půlhodinu je adorace vedena, druhá půlhodinu probíhá v tichu. Celá adorace je vedena místními akolyty.
"Nikodémova noc" navazuje na osobu Nikodéma, farizeje a člena židovské rady, který přišel za Ježíšem v noci. Vznikla jako odpověď na otázku, jak hledat a nacházet cestu k Ježíši v dnešním uspěchaném světě a umožnit všem setkání s Pánem mimo pracovní dobu a ostatní povinnosti.
Důležitým prvkem "Nikodémových nocí" je tma. Adorace v tichu a ve tmě oprošťuje od světa plného zvuků a obrazů. Tma vytváří atmosféru intimity a pomáhá nalézt odvahu přijít a setkat se s Pánem.

K adoraci jsou zváni všichni. Každý může kdykoliv přijít a kdykoliv odejít.