Základní informace

Farnost Kravaře se nachází na území města Kravaře, které je složeno ze tří historických částí: Kravaře, Kouty a Dvořisko. V naší farnosti můžete najít několik sakrálních staveb. Předně se jedná o farní kostel sv. Bartoloměje, filiální kostel sv. Mikuláše, dále pak kaple sv. Michaela na Dvořisku, kaple sv. Jana Křtitele v Koutech, kaple sv. Michaela, která je součástí zámeckého areálu Zámek Kravaře.

Naše farnost je spolu s dalšími 22 farnostmi součástí hlučínského děkanátu. Podle posledního sčítání pravidelně navštěvovalo bohoslužby v naší farnosti cca. 1 000 věřících. Součástí naší farnosti je i klášter sester Kongregace Služebnic Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. Úzce také spolupracujeme s Domovem pro seniory sv. Hedviky v Kravařích. V naší farnosti je nyní farářem P. Mgr. Jan Szkandera, který je zároveň místoděkanem. Farním vikářem je P. Mgr. Jakub Lasák, který je zároveň kaplanem pro mládež pro hlučínský děkanát.