Pomazání nemocných

Svátost pomazání nemocných  není svátostí před smrtí  nemocného či starého člověka, ale tuto svátost může přijmout každý člověk, kterého sužuje vážná či dlouhodobá nemoc a stáří nebo který se má podrobit vážnému operativnímu zákroku. Nemocnému přináší tato svátost  posilu především  duchovní , ale také tělesnou úlevu a posiluje nemocného ve velké důvěře v Boží pomoc při nesení kříže nemoci a utrpení. Tak jako se o tělo stará lékař, o duševní pomoc se stará sám Ježíš prostřednictvím této svátosti.

Svátost pomazání nemocných se uděluje na požádání  kdykoli a kdekoli. Návštěvu nemocného je možné domluvit telefonicky s knězem. Prosím, neodkládejte udělení této svátosti vašim blízkým. Kněz rád navštíví se slovem útěchy a povzbuzení každého nemocného. Za zprostředkování kontaktu s Vašimi nemocnými budeme vděčni.

Duchovní péči zajišťují v nemocnicích:

Ostrava
Poruba a Vítkovice
   - nemocniční kaplan P. ThLic. Václav Tomiczek (tel. 733 741 700)

Ostrava – Fifejdy

- P. Mgr. Marek Žukowski (tel. 731 689 571).

Opava (Slezská nemocnice i Psychiatrická nemocnice)
   - nemocniční kaplan P. Mgr. Marek Večerek (tel. 733 307 117)
   - řeholní sestra Mgr. Cecilie Heneberková (tel.: 731 704 497).

Návštěva je nabízena těm pacientům, kteří touží po duchovním rozhovoru, naslouchání, modlitbě či udělení svátostí.